Reviews

8 February
2019

Slime Rancher

Slime Rancher on lummav first-person open world mäng. Mängija on Beatrix LeBeau – ambitsioonikas ja noor rantšopidaja, kes sõitis kodust tuhat valgusaastat eemale, et hakata pidama oma rantšot kohas nimega “Far, Far, Range”. Tegemist on rahuliku mänguga, meenutades suuresti Stardew Valley’t.


Algus
Mängu alguses saab mängija lühikesed juhised ning sinu ainukesteks kaaslasteks on VacPack, mis aitab sul kõike vajalikku koguda ning Silmepedia, kust saad informatsiooni iga Slime’i, toidu ja kõige muu kohta.


Keerukus, ajaline maht
Mängu on keeruliseks tehtud mitmete nn “paywallidega”, kuid need on kõik virtuaalsed ning eeldavad sinult mänguvaluuta (newbucks) kogumist. Lisaks nõuab haruldaste elukate leidmine aega, kuna mänguala on tegelikult meeletu ning on täis käike ning teleportereid. Rahulikult mängides lõppeb story nii 20-25 tunniga, kuid selleks ajaks ei ole tõenäoliselt rantšo veel lõpuni arendatud ning mängijal on tegemist veel küllaga.


Puurid
Suurem osa neist tuleb hoida puurides, kuid on ka erilisemaid liike, kes elavad näiteks ainult vees (ehk vajavad rantšosse tiiki) või söövad ainult tuhastatud toitu (ehk elamiseks vaja elada ahju ümbruses). Puure on võimalik ajapikku arendada, et nende pidamine vähem ajakulukaks teha. Näiteks on võimalik osta juurde lisakorrus ja võrk, mis takistavad seiklusjanulistel slimeidel purist lahkumast, auto-feeder, mis toidab neid sinu valitud aja järel automaatselt (ise peab muidugi toidu sisestama) või plort collector, mis kogub automaatselt Plorte, et mängija ei peaks ise puuris neid koguma. Plort collector on eriti mõttekas siis, kui pead elukaid, kes on ohtlikud (plahvatavad, loobivad tuld, hammustavad jne).


Plordid
Söötes elukaid neile sobiva toiduga (kõikidel on kindlad kategooriad, mida nad söövad, näiteks juurviljad, puuviljad ja liha) hakkavad nad tootma väärtuslike plorte, mida kasutaja saab korjata ning maha müüa, vahetada NPC-dega või kasutada ehitamises. Igal elukal on ka oma lemmiktoit ning kui kasutaja neid sellega toidab, siis toodavad nad plorte topelt.


Plorte müüakse Plort Marketil, mis võrreldes tavaliste mängude poodidega on rohkem arenenud. Plortide hinnad kõiguvad igapäevaselt, eelkõige sõltuvalt mängijast endast – ehk kui sa müüd päevas 100 Honey plorti, siis tõenäoliselt on järgmisel päevalt nende ostuhind langenud.


Põllud, silod, ahjud jms
Peale aedikute on võimalik ehitada ka muid ehitisi, mis teevad mängija elu palju lihtsamaks. Näiteks põllud – kasutaja sisestab põllule vabalt valitud juur- või puuvilja ning päeva möödudes saab sealt 10-50 uut vilja. Silod võimaldavad hoida kõike hetkel ebavajalikku turvaliselt, kasvõi näiteks plorte. Ahjuga saab põletada ära kõik ebavajaliku ning samas teha Fire Slime’ile toitu. Muidugi on võimalik ka teha ekstra kanadele mõeldud aedik, mis võimaldab neil paljuneda. Kõiki eelnimetatud ehitisi saab ka edasi arendada. Oma elu veelgi lihtsamaks tegemiseks on võimalik ehitada mesilasekujulise droone, kes siis alluvad sinu korraldustele.


Largo ja Gordo
Hetkel on mängus 18 erinevat Slime’i, keda saab koguda ja kasvatada, kuid lisaks on palju selliseid, keda kohtad vaid paar korda mängu jooksul ning keda ei saa koguda.


Lisaks eksisteerib eraldi liik nimega Largo. Ükskõik millist liiki Slime muutub Largoks, kui ta sööb mõne teise slime’i plorti.


Sellisel juhul nende kahe välimus muutub üheks (alles jäävad mõlema liigi tunnused) ning slime muutub palju suuremaks. Selle tulemusena kohaneb slime sööma mõlema liigi toitu ning toodab süües mõlema liigi plorte.


Allpool on näha hetkel kõik võimalikud Largo variatsioonid.


Lisaks on olemas Gordo liik, mida ei ole võimalik paljundada. Gordod on hiiglaslikud ning statsionaarsed. Hetkel on mängus 16 Gordo liiki. Paljude uute alade võimaldamiseks on tarvis võtmeid ning neid saab söötes Gordod otseses mõttes lõhki. Lisaks saab lõhkides ka hunniku Gordole vastavaid pisikesi versioone ning kaste kanade, viljade ja dekoratsioonidega. Kui mängija on kaardilt kõik 16 ära lõhkinud, siis saab neid juurde meelitada lõksudega kasvõi oma rantšosse, kuid meelitatud Gordod ei anna võtmeid. Mõne Gordo alt võib leida ka teleportereid, mis viivad mängija uutele aladele või tagasi koju.


Plussid
• Esteetiliselt väga kaunis ja armas mäng
• Avar maailm
• Palju salajasi peidupaiku

Miinused
• Mängu achievement’ite saavutamine nõuab meeletult newbuck’e
• Muutub ajapikku grindimiseks

Lisainfo
Ametlik koduleht: Slime Rancher
STEAM: Slime Rancher

« Back